Den Vltavy je zpět . 19.března 2023

Den Vltavy je zpět . 19.března 2023

12. 3. 2023 Vyp Od admin

Den Vltavy je zpět! Po třech letech bude sezóna na Vltavě opět zahájena plavbami ZDARMA. Členové Vševltavského spolku, kterými jsou pražští rejdaři, převozníci, provozovatelé půjčoven lodí a šlapadel i sportovní kluby, umožní v tento den všem Pražanům i přespolním zažít kouzlo a romantiku Vltavy téměř po celé délce toku řeky v samém srdci hlavního města. Místa na lodích je nutné si rezervovat na webových stránkách www.vsevltavskyspolek.cz

Tradiční pražská akce pro širokou veřejnost, Den Vltavy, se vrací po dlouhé covidové pauze a letos se bude konat v neděli 19. března. Vševltavský spolek, který sdružuje více než padesát subjektů spjatých s břehy Vltavy a uživateli vodních ploch, připravil celou řadu atrakcí, které se budou odehrávat na vodě i v její blízkosti. Zájemci si tak budou moci vyzkoušet zdarma plavbu na velkých výletních lodích Classic River, Czech Boat, Taurus, Bachsaibling, Explorer nebo Salonní rychlolodi Nepomuk, jako velké překvapení Dne Vltavy připluje do Prahy parník Labe. K dispozici bude i převozní loď Kazi a Šemík. Šemík bude zajíždět do Českého Yacht Klubu a Yacht Clubu CERE. K dispozici budou pramice půjčovny Slovanka a šlapadla Klubu Lávka.

Bohatý doprovodný program, který potrvá od 9:00 do 16:00 oživí námořnická kapela Matylda – písně plavební, ukázka potápěčského, hasičského i policejního řemesla nebo vodnické hrátky nad hladinou pro nejmenší, občerstvit se bude možné na lodi Pivovar, kde budou pro lidi komentované prohlídky a ochutnávka piva. Vstup bude zpřístupněn pro občany i (A)VOID floating Gallery, kde bude probíhat výstava Kateřiny Komm – V tuhle chvíli jsi dítě. Zdarma bude umožněn vstup do Muzea Karlova mostu nebo na výstavu unikátních fotografií NAVALIS v kobce 17 na Hořejším nábřeží. Návštěvníci si budou moci ve veslařském klubu Slavie zaveslovat na trenažéru nebo na mořském skifu s olympionikem Václavem Chalupou. Nebude chybět ani plavba borců České otužilecké unie. PVK oslaví Světový den vody v Muzeu pražského vodárenství, vstup je zdarma.

Členové Vševltavského spolku zvou srdečně všechny zájemce o tuto unikátní akci, aby společně prožili okamžiky, které spojují a mají za úkol zpřístupnit všechny aktivity, které vodní plocha Vltavy nabízí.
„Vševltavský spolek má za cíl zejména dvě věci – ochranu profesních zájmů členů spolku a současně se my všichni chceme aktivně podílet na ochraně a rozvoji života v oblasti Vltavy a Berounky. I proto pořádáme kromě Dne Vltavy i další kulturní akce, které mají za úkol jediné – vrátit Vltavu místním.“ předseda spolku, Zdeněk Bergman, převozník pražský.