Pražské náplavky a lodění

Pražské náplavky a lodění

27 srpna, 2022 Vyp Od admin

Nebojte se na náplavky, ty tu byly vždy hlavně pro lodě a lidi.

Vždy, když jsme připlouvali do Prahy, tak jsme počítali s přístavištěm Dr. Edvarda Beneše a poté jsme již chodili všude pěšky nebo jsme jezdili městskou dopravou, či ubrem.

Tento rok jsem si chtěl lodě užít na 100%, takže jsem si řekl, že pokud budeme chtít někde zajet, tak právě pomocí lodě a plavby. Při vplutí do Prahy jsem začal skenovat dalekohledem, googlem nebo doplutím, různé možnosti uvázaní, nebo zakotvení. Máme na lodi i kajak, takže by se také dalo.

Vždy se mi líbily Pražské náplavky. Buď se jen tak projít, nebo si zajít do nějaké restaurace , baru… Různých akcí je tam také bezpočet. Náplavky jsou prostě super.

Na náplavkách bylo všude upozornění, že kotvení je povoleno jen se souhlasem provozovatele, a to firmy TCP – TRADE CENTRE PRAHA a.s. Byly mi také sděleny zkušenosti několika lodníků, že z náplavek byly vyhozeni, nebo že si chtěli zajít jen na pití nebo třeba do obchodu a že byli z náplavky vykázáni. To mě zaujalo a natolik , že jsem na společnost TCP zavolal s dotazem, jak to tedy doopravdy je.

Po zvednutí telefonu na druhé straně mě milá slečna po vysvětlení mého dotazu, odkázala na technického správce. Dotaz zněl, jak je to s vyvázáním rekreačních lodí na náplavkách, jestli je to povoleno, a co je potřeba udělat pro to, aby vše bylo v pořádku.

Odpověď mě mile překvapila. Na náplávkách je možnost krátkodobého stání povolena, jen je nutné vždy správci nahlásit , kde se budete vyvazovat a jak dlouho tam budete kotvit. Správce Vám také doporučí místa, která jsou vyloženě určena pro rekreační plavidla.

Nikdo by Vás neměl po tomto nahlášení a schválení vyhazovat. Po pátrání jsme zjistili , že většinou si na tato místa dělají nároky samozvaní správci z větších lodí, nebo přilehlých restaurací a podniků, kteří si neuvědomují, že náplavka není v jejich vlastnictví. Takže se nenechte odradit a užijte si příjemné chvíle na lodi v Praze.

Pro delší stání a přes noc můžete využít mariny, nebo velké přístaviště právě na nábřeží Dr. Edvarda Beneše.

Důležité odkazy a kontakty:

Správce:

Dušan Sahula

d.sahula@tcp-as.cz

  • +420 724 505 660

https://prazskenaplavky.cz/

Něco o pražských naplávkách z youtube.

Koupací sud