Z Bukovanské zátoky na Orlíku na Kamýk

11 května, 2022 0 Od admin

Vše v jednom. Mlha na Orlíku, Jasno na Kamýku, výtah v poruše, podkova a zdymadlo Kamýk. A to vše za minutu.

V Bukovanské zátoce se nachází kemp pro stálé stání . Je především vhodný pro rybáře. Dále je zde kotvení lodí bez mola a kotvení sportovního klubu.

Místo je parádní, krom odpadků , které by si lidé měli odvážet sebou, ale to bývá i na jiných místech.

Je zde zákaz rozdělávaní ohně. Součástí zátoky je Taterův vrch s vyhlídkou.

Tato poslední zástavka před naší zpáteční plavbou z Českých Budějovic byla bádhernou tečkou dovolené. Vzhledem k tomu, že jsme na naše výlety nově zakoupily k lodi i malý nafukovací kajak z Decathlonu, jsme s malým Richardem udělali i spoustu výletů do okolí. Naproti je také spousta míst k zakotvení. Dájí se zde dělat i procházky do okolí. Lodí se dostanete také k blízkému kempu s potravinami , obec Milešov. Zde se nachází také více restaurací .

V potravinách nakoupíte téměř všechno. Pozor – neberou karty.

U kempu se dají vyhodit odpadky, nabrat voda. Jinak je to velký cirkus pro klidné duše, ale pro ty co to mají rádi , je to v klidu.

Výtah na Orlíku byl chvíli v poruše, takže jsme museli chvíli čekat. Ale jak to tak bývá, na vodě se všechno zpomalí a nikam se nespěchá. To mám rád.

Cesta Kamýkem je vždy krásná, Solenická podkova je prý nejvíce focené místo v ČR. V Solenicích se také nachází plavecká hospoda z roku 1650, dříve překladiště soli.