Liptovská Mara a Marina Liptov čeká na vodu

Liptovská Mara a Marina Liptov čeká na vodu

21 května, 2022 0 Od admin

Přehrada Liptovská Mara byla vybudována v letech 1965 -1975. Zaplaveno bylo území 13 obcí.

Dnes tvoří krásnou plavební scenérii se spoustu zátok na rozloze 27 km² . S 566 m. n.m. , výhledem na Tatry . Poloostrov Ratkovo je chráněnou lokalitou a nachází se zde archeologická lokalita Havránok.

Byl jsem se zde podívat na začátku března, kdy voda ještě přirozeně nebyla , jelikož dochází ke stáleému odpouštění pro provoz vodních elektráren. Ale po rozmluvě s místními lidmi mi bylo řečeno, že do začátku sezóny, do konce dubna , by se přehrada měla naplnit.

Stavoval jsem se především na marinu Liptov , která je svým zázemím dokonalým začátkem i koncem vaší cesty po vodách Liptovské Mary. Takže jsem tady 5. května , vody něco přibylo, pár lodí se zde pohupuje, ale stále se čeká na pořadnou dardu z hor nebo z nebe.

Marina Liptov je moderní resort, kde najdete kompletní kotviště s pohodlným přístupem k lodím, kotviště má vybagrovanou vanu, takže i když na Liptově ubyde vody, v přístavu jsou lodě v pohodě.

Součástí areálu je také skluz do vody, doporučuji objednat dopředu, poplatek je 20 Euro. Dále zde najdete kotviště pro dlouhodobé i krátkodobé kotvení, restauraci, fitko, venkovní workout. Ubytovat se můžete také v přilehlých apartmánech a pokojích.

Pokud přijedete s lodí, budete odbočovat na Exit na Bešeňovou, pak jedete důe ukazatelů , nebo dle navigace. Skluz je na konci areálu, kde se dá i pohodleně otočit a najet na sjezd.

Více najdete na videích na youtube.